Utrudnienia z powodu koronawirusa

Z powodu sytuacji pandemicznej potrzebne są pewne szczególne środki przy organizowaniu pielgrzymki. Podejmujemy wszystko zgodnie z prawem. Do ważniejszych rzeczy należą:

1. Na dzień przed pielgrzymką robimy w Polsce wszystkim test PCR – jest on wymagany na wjazd do Bośni i Hercegowiny.

Jeśli zdarzyłoby się, że ktoś ma wynik pozytywny – takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko – nie może jechać na pielgrzymkę, bo nie wjedzie do Bośni, niestety nie możemy go zabrać i zwracamy wszystkie wpłacone zaliczki poza kosztem testu, który musi zostać pokryty.

Alternatywnie, można przestawić swój własny negatywny test PCR, ale zachęcamy do zrobienia go ze wszystkimi – na dzień przed pielgrzymką.

2. Nie nocujemy po drodze – jedziemy i wracamy naraz jednym przejazdem (zazwyczaj nocnym), który trwa kilkanaście godzin plus postoje i przejścia na granicy. Jest to związane z ograniczeniami pandemicznymi nakładanymi na noclegi w hostelach.

Niektórym taki przejazd nie sprawia to trudności, dla innych jest to pewna ofiara, ale warto ją podjąć, bo przecież jedziemy na pielgrzymkę! Warto mimo wszystko wziąć dobrą poduszkę pod głowę. Wyśpimy się dobrze w samych w Medziugorju w pensjonacie.

3. Maski – przepisy w tym względzie się zmieniają, ale trzeba być przygotowanym, żeby je mieć (chociażby na granicy).

4. Na chwilę obecną (koniec kwietnia – do odwołania), po powrocie do Polski obowiązuje kwarantanna lub kolejny test PCR, którego wynik negatywny zwalnia automatycznie z kwarantanny. Możliwe, że taki test można uzyskać od opieki zdrowotnej. Nie robimy testów zbiorowo, każdy we własnym zakresie decyduje, co uczyni po powrocie do Polski.

Osoby zamieszkujące z osobą pod kwarantanną nie są zobowiązane do kwarantanny. Dla niektórych kwarantanna nie jest dużym utrudnieniem (studenci, osoby pracujące zaocznie, emeryci); inni mogą wziąć dwa tygodnie urlopu, pierwszy na wyjazd, a drugi na ewentualną kwarantanne w domu; inni zrobią test i kwarantanna szybko się skończy.

5. W autokarach jest obłożenie 50% miejsc. Dla pielgrzymów nie sprawia to żadnych trudności.

Śledzimy aktualne zalecenia i dostosowujemy się do nich.

Mobirise

Copyright 2021 Pielgrzym medziugorski - pielgrzymki.medugorje.pl

This web page was built with Mobirise